Свідок у справі чи рейдер? Нові деталі в кримінальній справі Олега Мальцева

Як повідомляє журнал «Експедиція», головний і, що цікаво, єдиний свідок у справі мала особисті мотиви обмовити вченого. Йтиметься не про абстрактні здогадки чи припущення, а про документально зафіксовані факти, які не викликають сумнівів. Далі наводимо текст матеріалу.

«Якщо є на світі диявол, то він не козлоногий рогач, а дракон про три голови. І голови ці — хитрість, жадібність, зрада. І якщо одна прикусить людину, то дві інші доїдять її дотла.» (Гліб Жеглов, «Місце зустрічі змінити не можна»)

Саме цей образ виникає, коли вчитуєшся в нові подробиці справи Олега Мальцева. Ситуація стає дедалі абсурднішою: звинувачення, які висувають українські правоохоронці, нагадують поганий сценарій до фільму про супергероїв. Тендітні дівчата, за їхньою версією, виявляються «бойовими одиницями», які нібито мають намір захопити багатомільйонну Одесу. І це без жодного доказу, крім фантазій і домислів слідства. Немає ні жертв, ні трупів, ні фінансового збитку — взагалі нічого, що могло б надати цим твердженням хоч крихту достовірності. А головний свідок обвинувачення — «з планети Тінія», який до всього іншого, схоже, уявив себе «космічним рейдером».

Головний свідок: мотиви та особиста образа

Ключова фігура обвинувачення — громадянка Киргизстану. Вона єдиний свідок, чиї свідчення лягли в основу звинувачень проти Олега Мальцева і ще сімох людей, які перебувають зараз у СІЗО. Однак і тут виникає безліч запитань. В одній із нещодавніх публікацій під заголовком «Бойова співучасниця з планети Тінія» були наведені аргументи, що викликають серйозні сумніви в адекватності цього «свідка».

Крім того, на судовому допиті громадянка Киргизстану зізналася, що її рішення дати свідчення було продиктоване особистими мотивами:

Запитання судді: «Чому ви вирішили дати свідчення проти Мальцева?»
Відповідь свідка: «Це стосується особистих стосунків мене і Мальцева Олега Вікторовича.»

У цій статті розкриємо додаткові мотиви «свідка». Йтиметься не про абстрактні здогадки чи припущення, а про документально зафіксовані факти, які не викликають сумнівів.

Як з’ясували журналісти, «громадянка Киргизстану» в минулому обіймала позицію перекладача Європейської Академії Наук України (EUASU) на волонтерських засадах, і вона активно взаємодіяла з академіками: вела ділове листування англійською мовою. Однак, 23 липня 2024 року, за півтора місяця до арешту Олега Мальцева, «громадянка Киргизстану» відправила всім академікам лист у вигляді масової розсилки.

Лист із закликом до захоплення Академії

Ми звернулися до Президії Академії, щоб уточнити, чи не було дивацтв у її поведінці. Відповідь не змусила на себе чекати: текст листа, розісланого «громадянкою Киргизстану», став шоком. У ньому містилися як дискредитаційні заяви космічного масштабу на адресу Олега Мальцева, так і прямий заклик до захоплення влади в Академії.

Цитата: “Dear Jerry, once I come to the US — let’s discuss together what shall we do with EUASU, we may take over it and continue its activity with a new agenda depending on what key member’s say”.

Цитата: «Шановний Джеррі, як тільки я приїду до США — давайте разом обговоримо, що нам робити з EUASU, можливо, ми візьмемо його на себе і продовжимо його діяльність з новим порядком денним, залежно від того, що скажуть ключові члени».

Jerry — це звернення до Президента Академії Джерома Краса.

Скріншоти цього листа ми наводимо нижче. Журналістський запит було виконано англійською мовою, оскільки Президент Академії та члени Президії є англомовними і представляють США та інші країни.

Причина і мотив: усе очевидно

Два ключові чинники — причина і мотив — з’єднуються воєдино. Мотив «громадянки Киргизстану» не тільки особистий, а й відверто злочинний. Питання залишається одне: чи могла ідея рейдерства бути нав’язана їй українськими силовиками? 23 липня 2024 року академікам було надіслано лист із закликом захопити владу в Академії. На той момент «громадянка Киргизстану» вже перебувала під контролем українських силових структур. Не виключено, що ідея рейдерства Академії могла бути навіяна їй саме силовиками, які мають на меті зруйнувати наукові зв’язки Олега Вікторовича Мальцева.

Такий крок міг негативно позначитися на душевному і психологічному стані самої «громадянки Киргизстану». Однак поки що немає достовірної інформації, що підтверджує або спростовує участь силовиків у цій ситуації. Головне, що причини і мотиви «космічного пірата» — свідка у справі з планети Тінія — очевидні. Правий був Жеглов — зрада йде за руку з хитрістю і жадібністю!

Але вся ця екзотика перестає бути смішною, коли розумієш, що свідчення такого свідка стали підставою для арештів і звинувачень. Виникає резонне запитання: наскільки адекватно працює правосуддя, якщо настільки хиткі свідчення приймають за істину?

малюнок «Суспільний прибій»

Цікавим є й саме запитання щодо захоплення влади в Академії. Адже воно адресоване Президенту Академії професору Джерому Крейсу. Чому ж «громадянка Киргизстану» звертається до Президента Академії з пропозицією захопити владу в Академії і супроводжує це рясним брудом щодо доктора Олега Мальцева? Відповідь очевидна: значить внесок доктора Мальцева в розвиток Академії безпрецедентний і без цього внеску розвиток Академії був би неможливим.

Справа Олега Мальцева — це не тільки історія про правовий абсурд, а й трагедія, в якій хитрість, жадібність і зрада відіграють головні ролі. Нам залишається тільки спостерігати, як ця історія розвиватиметься далі. Але вже зараз очевидно одне: ця вистава потребує не тільки серйозного розслідування, а й пильної уваги громадськості. Адже на кону не просто доля Мальцева, а й репутація правосуддя загалом.

5 / 5. 1

Оцените статью

Добавить комментарий