Одеський спортсмен вперше став чемпіоном світу з кульової стрільби

19-річний вихованець одеської обласної школи кульової стрільби Іван Ткаленко (тренери – Світлана СКАЧКО, Ірина ВИНОГРАДОВА) став чемпіоном світу в командному турнірі у стрільбі з малокаліберної гвинтівки лежачи – разом з киянами Данилою Гриником і Олексієм Вятчиним. Про це повідомляє пресслужба відділення НОК України в Одеській області.

Це третя медаль Івана на великих міжнародних змаганнях серед юніорів – попередні дві були завойовані також в командному турнірі, в такому ж складі, але у стрільбі з 3-х положень: в 2022-му він став срібним призером чемпіонату світу, в червні цього року – срібним призером чемпіонату Європи.

Це перша золота медаль чемпіонату світу серед юніорів для спортсменів Одеської області в 2024-му році!

Іван Ткаленко у центрі

У стрільбі з малокаліберної гвинтівки лежачи українські стрілки набрали 1860,9 очка (Іван ТКАЛЕНКО – 618,0; Олексій Вятчин – 621,7; Данило Гриник – 621,2), випередивши срібних призерів – шведів – на 1,9. У норвежців – 1858,6.

Іван ТКАЛЕНКО+Ко був близький до нагороди ще в одному командному турнірі – у стрільбі з пневматичної гвинтівки: українці набрали 1870,9 очка, поступившись бронзовим призерам – німцям – 3 бали.

А в боротьбі за вихід у фінал у змаганнях у стрільби з малокаліберної гвинтівки з 3-х положень він поступився лише за додатковими показниками. По 583 очки також набрали ще три стрілка, але у конкурентів було більше «десяток» (29, 25 і 24 проти 23-х). Підвела Івана остання серія – стрільба стоячи, де він набрав 191 бал, тоді, як у стрільбі лежачи і з коліна – по 196. 10-е місце у підсумковій класифікації.

У кваліфікації змагань у стрільбі з пневматичної гвинтівки Крістіна ОСТАПЕНКО (тренери – Світлана СКАЧКО, Ірина ВИНОГРАДОВА) показала результат вище нормативу «міжнародника» – 628,2 бали, але до виходу у фінальну вісімку не вистачило 1,7 бали. У підсумку 11-е місце.

Об’єднавшись, Крістіна і Іван посіли 7-е місце у стрільбі з пневматичної гвинтівки в категорії «мікст» – 626,2 бали. 2,5 бали відділило їх від матчу за бронзу.

Може записати собі чемпіонат світу-2024 в актив і стендовик Іван РАГУЛЯ (тренер – Іван ЛОІК, Микола МІЛЬЧЕВ. В кваліфікації він розтрощив 114 мішеней зі 125 очок, зупинившись у двох точних пострілах від фінальної шістки.

Підписуйтеся на наш Telegram-канал та сторінку у Facebook.
Потрібна допомога журналістів? Пишіть: info@priboi.news